Środki do czyszczenia wnętrza samochodu

Aktywne filtry

Profesjonalne środki do czyszczenia wnętrza samochodu

Każdy kierowca przywiązuje szczególną uwagę do higieny swojego pojazdu. Często przy wyborze auta kierujemy się nie tylko przeznaczeniem, ceną, czy parametrami, ale też wyglądem zewnętrznym. Karoseria ma przyciągać spojrzenie potencjalnego kupca. Jednak równie ważne jest dbanie o to, co znajduje się w środku auta. Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie konsekwencje niesie ze sobą nieprawidłowa higiena wnętrza samochodu?

Tapicerka wizytówką wnętrza samochodu

Czyszczenie wnętrza z tkanin w aucie

Na pewno w jako kierowca przewiozłeś już niejednego pasażera. Każdy człowiek przenosi miliony niewidocznych bakterii dziennie. Konieczne jest czyszczenie tapicerki przynajmniej co dwa-trzy miesiące, aby uniknąć stałych zabrudzeń i uszkodzeń. Wiele osób popełnia podstawowy błąd i zapomina o regularnym czyszczeniu wnętrza samochodu, a w konsekwencji nie jest w stanie doczyścić powstałych plam i odbarwień.

Jeśli chodzi o wnętrze wykonane z tkanin - tzw. tapicerki materiałowej - tutaj warto zaopatrzyć się w profesjonalne środki. Czyszczenie materiałowej tapicerki w samochodzie wymaga odpowiednich środków i podejścia. Przed rozpoczęciem czyszczenia tapicerki warto ją dokładnie odkurzyć, aby usunąć wszelkie włosy, kurz i inne zanieczyszczenia. Następnie można przystąpić do jej czyszczenia.

Najlepiej użyć do tego celu specjalnych preparatów do czyszczenia tapicerki, które można zakupić w naszym sklepie internetowym. Preparaty te zawierają składniki, które skutecznie usuwają plamy i zabrudzenia, jednocześnie nie niszcząc materiału tapicerki.

Pamiętaj, że szorowanie tapicerki może spowodować jej trwałe uszkodzenia. Nie używaj pierwszej lepszej szczotki, tylko ściereczki, która delikatnie i równomiernie rozprowadzi odpowiednio dobrany preparat. Jeżeli cenisz sobie uniwersalność, możesz wypróbować nasze produkty przeznaczone zarówno do tapicerek, jak i wykładzin, elementów plastikowych i szyberdachów.

Co z czyszczeniem skórzanej tapicerki?

Pamiętaj, że tapicerka skórzana wymaga innej pielęgnacji, niż materiałowa. Specjalne preparaty do czyszczenia skóry zawierają nawilżające olejki, które skutecznie zabezpieczą tapicerkę przed ewentualnymi uszkodzeniami, takimi jak pękanie i wysychanie. Ich formuła nadaje blask i przyjemny zapach. Do nałożenia preparatu koniecznie użyj ściereczkę z mikrofibry. 

Nie zapomnij o plastikowych elementach wnętrz w swoim aucie!

Plastikowe elementy wcale nie są mniej ważne niż tekstylna, czy skórzana tapicerka. Przede wszystkim wiele czynników, takich jak klimatyzacja, ma wpływ na kumulowanie kurzu w Twoim samochodzie. Przy wyborze odpowiedniego produktu do aplikacji na plastikach w aucie, zwróć uwagę na łatwość użytkowania i zapach. Dobrze sprawdzą się antystatyczne dressingi, lub specjalne mleczka do kokpitu.